Župnija Dobrova

OBVESTILO ZA UDELEŽENCE

VZEMI:

NUJNO VELJAVNO OSEBNO IZKAZNICO ali VELJAVNI POTNI LIST (nujno preveri datum veljavnosti!!!), zložljiv dežnik, vetrovko, pomladno-poletno obleko, morebitna osebna zdravila, osebni higienski pribor, mali nahrbtnik (za čez dan v Međugorju), copate (za sobo), športno obutev, denar (evri so veljavni, lahko tudi hrvaške kune ali bosanske marke), priporočeno je osebno zdravstveno zavarovanje za čas bivanja v tujini. Bodite športno in sproščeno oblečeni. Posteljnina in brisače so pri gostiteljih.

OKVIRNI PROGRAM:

V četrtek, 1. junija je odhod avtobusa točno ob 5h zjutraj na običajnem parkirišču pred cerkvijo.  Zato bodite nujno pri avtobusu ob 4.45 uri, da oddamo prtljago v bunker avtobusa in se pravilno namestimo na sedeže.  Avtocesta je od Ljubljane skoraj čisto do Međugorja. Na avtobusu bo zmeren duhovni program.  Na poti se bomo parkrat ustavili za wc in kavico, okrog 11h se bomo ustavili za večji odmor, kjer je možnost toplega kosila v restavraciji. Če bo vse v redu na mejah in na cesti, bomo prispeli v Međugorje do 16h, kjer gremo takoj v skupnost nekdanjih odvisnikov prisluhniti njihovemu pričevanju in si ogledati delovanje skupnosti. Nato se bomo vključili v skupen duhovni program, kjer se zberejo vsi romarji tistega dne v cerkvi in okoli nje in sledimo molitvi rožnega venca, sveti maši in češčenju Najsvetejšega. Nato pridemo do naših gostiteljev, kjer se bomo namestili po sobah in odšli k večerji. Sledi nočni počitek. V petek bomo zgodaj zjutraj še v temi vstali in odšli na goro Križevac molit križev pot in rožni venec. To je po želji. Ostali še počivajo in počakajo druge, da se vrnemo s Križevca na zajtrk. Jutranja zarja na Križevcu je veličastna, če je jasno nebo. Po zajtrku gremo v Mostar. Ta del je bolj turistične narave, kjer si bomo lahko ogledali novo mostarsko stolniško cerkev, obnovljeni mostarski most, mošejo in možnost je za različne nakupe spominkov. Po vrnitvi iz Mostarja imamo kosilo in krajši počitek. Sledi obisk pri međugorskem župljanu Goranu, ki bo izpovedal svojo pretresljivo zgodbo narkomanskega življenja in spreobrnjenja k Bogu. Ostane še nekaj časa za nakup osebnih spominkov z međugorsko vsebino. Hkrati bo tudi možnost za osebno molitev pred Najsvetejšim v župnijski kapeli ali za sveto spoved. Nato se ponovi četrtkov večerni program vseh romarjev. Po vrnitvi h gostiteljem sledi večerja in nočni počitek. V soboto zjutraj zmerno zgodaj vstanemo in gremo na Crnico (krajša romarska pot do mesta prvega Marijinega prikazanja), nato sledi slovenska sveta maša v župnijski kapeli. Vrnemo se do gostiteljev, zajtrkujemo, pospravimo po sobah, se namestimo na avtobus in zapustimo romarski kraj. Na poti domov bo zmeren duhovni program in vmesni potrebni postanki z možnostjo toplega kosila v restavraciji. Če bo vse v redu na avtocesti in na mejah, bomo najkasneje do 21. ure prispeli domov.